Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

Srpen 2007

VII. Prasinky

26. srpna 2007 v 11:54 | Story-teller |  Trilema
Lily se zachumlala do pláště a vyšla s Alicí na nádvoří. Alice byla jediným člověkem, který se s ní bavil a nešpičkoval ji za to, že chodí se Severusem. Všichni ostatní se jí vyhýbali obloukem - zmijozelští kvůli mudlovskému původu a ostatní kvůli Severusovi. Tedy, všichni kromě Jamesovy party, protože ta nevynechala jedinou příležitost, aby si z ní kvůli tomu nedělala legraci nebo za sebou netrousila posměšky. A ještě k tomu už byly skoro Vánoce! Původně měla jet k Jamesovi - což ještě ani jeden z nich nezrušil - ale tam teď přece nemohla! Severus ji k sobě nepozval a ona si nebyla jistá jestli by pozvání vůbec přijala. Takže nejspíš pojede domů... kde bude čekat Petunie... paráda! Ještě by mohla zkusit zůstat ve škole... Však má ještě pár dní na rozmyšlenou.

IV. Vlak do Bradavic

26. srpna 2007 v 0:32 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Takže je 1.září. Středa. Jsme na nádraží. Rodiče se zkoušejí ptát divně oblečených lidí, jak se dostat na nástupiště 9 a ¾.První z nich byl potulný umělec vydávající se za středověkého poutníka. Nevěděla jsem, že v dnešní době ještě existuje něco jako potulný umělec... Zatímco hledají, já se rozhlížím okolo po eventuálních spolužácích. Je tu několik skupinek s vozíky na zavazadla na kterých je klec se sovou, všichni se dívají, jestli se na ně někdo nedívá, takže se potichu směju, protože se na mě vždycky kouknou a když zjistí, že je pozoruju, zamračí se.

Hafo důležité!!!

25. srpna 2007 v 21:21 | Story-teller |  ze zákulisí
Vážení a milí...
zatím se tenhle blog profiluje hodně do HáPéčka, ale věřte, že to rozhodopádně nemá být jen o Hápéčku.

III. Příčná ulice

23. srpna 2007 v 14:43 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Vejdeme na dvorek té špeluňky, co o ní mluvila máma. Je to fakt dost špinavé místo. Máma počítá cihly u nějaký popelnice. Vůbec netuším, proč to dělá, ale budiž. Pak oba s tátou vyjekneme úžasem. Cihly se rozestoupily a před námi je dlouhá ulice dlážděná kamenýma kostkama a plná lidí v dlouhých pláštích a špičatých kloboucích.

I. Varování

20. srpna 2007 v 8:55 | Story-teller |  Něco se zvrtlo
Něco se zvrtlo, paní Rowlingová, a váš příběh se odehrál jinak...

II. Tak tedy ano

18. srpna 2007 v 11:31 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
O deset minut později znovu scházím do kuchyně. Rodiče se ještě pořád baví o té škole, takže radši zůstávám za dveřmi. Fakt skvělý... já chci být herečka! K čemu mi bude nějaká pitomá magie?! Táta se zvedá od stolu a ptá se mámy, jestli nechce někam hodit. Odcházejí z místnosti, takže já mizím do komory na košťata. Vážně se o tom s nimi nechci bavit. Když jejich kroky utichnou, vklouznu do kuchyně a koukám na dopis, který si máma zjevně pročítala...

VI. Výšky a hloubky

17. srpna 2007 v 22:34 | Story-teller |  Trilema
Dalšího dne ráno naznala madam Pomfreyová, že Lily je schopna zúčastňovat se vyučování a propustila ji z ošetřovny. Ačkoli měla Lily hlad, její první kroky nemířily do jídelny. Musela na návštěvu k řediteli. Severus, který k ní přiběhl hned poté, co se mu podařilo vyhrabat se z postele a obléct si správné kusy oblečení na správná místa, ji samozřejmě doprovázel. Zastavili se před chrličem označujícím vchod do Brumbálovy pracovny a zaraženě se po sobě koukli. Co teď?

I. Soví pošta!

17. srpna 2007 v 0:53 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Mé jméno je Rachel Blacková a bydlím na Earl's Court Square v Londýně. Uznávám, že to není zrovna nejlevnější adresa, ale ono se není co divit - můj táta, John Patrick Black, pracuje jako dost důležitý bankéř v Bank of England a máma, Sydney Steels-Blacková je docela úspěšná módní návrhářka. Přesně před čtyřmi měsíci, 9. března, jsem měla jedenáct a byla jsem přijata na prestižní konzervatoř pro nadané dívky z lepších poměrů. Mým velkým snem totiž je stát se tanečnicí a herečkou a nemůžu popřít, že k tomu nemám talent. Nemyslete si, prosím, že bych se chtěla vychloubat a přitom neumět nic - několik zlatěorámovaných ocenění ze školních představení a besídek, které mají rodiče zarámované v ložnici na stěně, mluví za své. Začaly prázdniny a já se už nemůžu dočkat, až skončí. O konzervatoři sním už od pěti let a konečně... konečně je to tady!

V. Nepříjemnosti

16. srpna 2007 v 8:08 | Story-teller |  Trilema
Sirius se probudil brzy. James, Remus a Petr ještě spali a tak se rozhodl, že půjde na snídani dřív, než se probudí. Rychle se oblékl a vyběhl z nebelvírské věže. Velká síň byla poloprázdná, ale během té doby, co jedl se pomalu zaplňovala. Pak si u vchodu všiml svých přátel a rychle vyklidil stůl. Naneštěstí hnedle ve vstupní síni narazil na bratra.

IV. Jsem s tebou

14. srpna 2007 v 14:32 | Story-teller |  Trilema
Bylo sotva pět ráno, když se Lily probudila. Zoufale ze sebe strhla přikrývku a vyběhla z ložnice pouze v noční košili. Seběhla do pusté společenské místnosti a zhroutila se na zemi u krbu. Nějakou dobu zírala do doutnajících uhlíků a snažili si srovnat v hlavě, koho že to miluje. A bylo to těžké. Vybavovala si Siriusovy oči těsně předtím, než ji políbil. Cítila Sevrusovy prsty, jak jí stírají slzy z tváří. A konečně viděla bolest v Jamesových očích, když viděl, jak se se Siriusem líbá. Rozplakala se.

III. Začátek

13. srpna 2007 v 23:31 | Story-teller |  Trilema
James vyrazil rychlým krokem od jezera a nevšímavě se hnal kupředu. Bylo mu jedno, jestli jde někdo za ním, bylo mu jedno, jestli je to přítel, nepřítel či profesor chtějící udělit mu trest. Vlastně ani nevnímal, kam se to žene. Zastavil se až na prázdném famfrpálovém hřišti, kde se sesul na schody a složil hlavu do dlaní.

II. Chyba druhá, ta jeho

13. srpna 2007 v 19:11 | Story-teller |  Trilema
Lily opustila Siriuse uprostřed chodby a klopýtavě zamířila přímo ke vstupu do nebelvírské věže, kde na Buclatou dámu roztřeseně vykřikla heslo a vstoupila dovnitř. Okamžitě se na ni zaměřily pohledy celého osazenstva místnosti. A že jich nebylo málo. Většině nebelvírských se nechtělo trávit horký den na školních pozemcích. A plačící Lily Evansovou ještě neviděli, takže na toto zjevení upozornili i své sousedy. Rozzlobenou ano. I smutnou. Jednou dokonce lhostejnou. Ale plačící nikdy.

... Murtagh je irské jméno

2. srpna 2007 v 17:57 | Story-teller |  Víte, že ...?
Jen před několika málo dny jsem se vrátila z Irska, kde jsem si mj. knihy nechala koupit od tatínku knihu, která nese název Irish First Names (tedy: Irská první (křestní) jména)... a jak jsme tak jezdili po Irsku a já jsem listovala, tak jsem narazila na jméno Murtagh.

I. První chyba

2. srpna 2007 v 9:35 | Story-teller |  Trilema
Byl neobvykle teplý podzimní den a tak mnoho studentů trávilo sobotu u jezera. Nejinak tomu bylo i u pětice, o níž bude řeč. Remus se skláněl nad učebnicí obrany proti černé magii, Sirius znechuceně psal trest, jenž dostal za nevypracování trestu, který dostal za nevypracování trestu, jenž dostal za nevypracování trestu, který dostal od profesorky McGonagallové za útok na 'Srabuse'. Ne, že by se mu chtělo, ale vyhazov ze školy riskovat nechtěl. Naproti němu, opřený o starou vrbu, seděl James pohrávající si jednou rukou s ukradenou Zlatonkou a druhou se něžně prohrabávající v měděných vlasech Lily Evansové, jejíž hlava mu spočívala v klíně. Nechyběl ani Petr, který zcela nepokrytě zíral na Lily.

Vítajte

2. srpna 2007 v 2:31 | Story-teller |  ze zákulisí
Vítám všechny příznivce výletů do říše fanazie. Už nějakou dobu se snažím psát příběhy (ty sem ale dávat nebudu, poněvadž si myslím, že zatím nejsou vhodné k prezentování).
Na nějakém blogu jsem teď četla jisté množství povídek ze světa HP (a jiných), což mě inspirovalo k založení blogu s podobnou tematikou.
To jen na okraj, abyste věděli, co vás čeká...

Doufám, že se vám zde bude líbit!