Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

I. Soví pošta!

17. srpna 2007 v 0:53 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Mé jméno je Rachel Blacková a bydlím na Earl's Court Square v Londýně. Uznávám, že to není zrovna nejlevnější adresa, ale ono se není co divit - můj táta, John Patrick Black, pracuje jako dost důležitý bankéř v Bank of England a máma, Sydney Steels-Blacková je docela úspěšná módní návrhářka. Přesně před čtyřmi měsíci, 9. března, jsem měla jedenáct a byla jsem přijata na prestižní konzervatoř pro nadané dívky z lepších poměrů. Mým velkým snem totiž je stát se tanečnicí a herečkou a nemůžu popřít, že k tomu nemám talent. Nemyslete si, prosím, že bych se chtěla vychloubat a přitom neumět nic - několik zlatěorámovaných ocenění ze školních představení a besídek, které mají rodiče zarámované v ložnici na stěně, mluví za své. Začaly prázdniny a já se už nemůžu dočkat, až skončí. O konzervatoři sním už od pěti let a konečně... konečně je to tady!

* * *
Dvanáctého července. Nemůžu se dočkat. Snídáme, táta čte finanční rubriku Timesů, máma studuje módní časopisy a já sním... sním na co můžu a taky o tom, jak se o mě bude psát, až budu velká a úspěšná... Rachel Blacková - křehký zázrak filmové a taneční scény...
Náhle něco zaklepe na okno. Všichni se ohlédneme a tam je... věřte tomu nebo ne - sova!! V pařátech drží obálku a snaží se dostat dovnitř. Jako první se vzpamatuju a otevřu jí okno. Zahouká a ožene se po mě zobákem. Ucuknu a ona upustí obálku a usadí se do mámina pečlivě opečovávaného květináče. Opatrně zvednu ten nažloutlý balíček a překvapeně zírám na své jméno vyvedené na obálce ve smaragdově zelené.
"Co je to?" prolomí máma ticho. Táta odloží Timesy.
"Dopis. Pro mě," kouknu na rodiče. "Mám ho otevřít?"
Vymění si pohledy a pak oba přikývnou.
Opatrně obálku otevřu a nahlas čtu: "Škola čar a kouzel v Bradavicích, ředitel: Albus Brumbál (nositel Merlinova řádu první třídy, Veliký čaroděj, Nejvyšší divotvorce, nejhlavnější hlavoun, Mezinárodní sdružení kouzelníků). Vážená slečno Blacková, s potěšením Vám oznamujeme, že ve Škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro Vás."
Zaraženě kouknu na rodiče. "To má být vtip? Vždyť já jdu na konzervatoř!"
"No... mohla by to být pravda. Vzpomínáš na ten koberec, který jsme ti před dvěma lety koupili a nelíbil se ti tvar? Do druhého dne byl kulatý, pamatuješ?" ozval se táta.
"To jako... že jsem čarodějka?! Vždyť... to není možné!"
Máma jen pokrčila rameny. "Je tam ještě něco?"
"V příloze Vám zasíláme seznam potřebných knih a vybavení. Školní rok začíná 1.září. Očekáváme Vaši sovu nejpozději 31.července. Se srdečným pozdravem Minerva McGonagallová, zástupkyně ředitele," dočtu a prohlídnu si další papíry. "To jsou ty seznamy," oznámím rodičům, kteří si znovu vymění pohledy.
"No... zní to zajímavě, Rachel," pronese máma a usměje se.
"Ale... co když je to jenom vtip?! Co když žádná taková škola není a někdo si z nás jenom utahuje? Nemůžu - nemůžu přece odříct konzervatoř kvůli - kvůli tomuhle!"
"Řekl bych, že máme ještě pár dní na rozmyšlenou. Ta sova tu zřejmě bude sedět až do jednatřicátého," prohodí táta a všichni se zahledíme na zvíře trůnící v květináči s ibiškem.
"Ale..." rozpláču se. Já chci jít na konzervatoř! Já musím jít na konzervatoř!
"No tak, Amy..." chlácholí mě máma (Amy je má přezdívka ze školy). "Pořádně si to rozmysli, ještě je čas. ale pomysli na to, jak by to bylo skvělé, kdybys mohla doopravdy čarovat..."
Nevím, co mám dělat. Zoufale odhodím dopis na stůl a se slzami v očích vyběhnu z místnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 17. srpna 2007 v 12:47 | Reagovat

husté, já ci taky čarovat...

2 Story-teller Story-teller | 17. srpna 2007 v 17:49 | Reagovat

Já taky... bohužel jediná magie, kterou vládnu je magie pera... a klávesnice ;)

3 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 17. srpna 2007 v 18:31 | Reagovat

fakt?? tak u mě je to tak maximálně kouzlo originality, ale to není ani zdaleka hmotné..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama