Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

V. Nepříjemnosti

16. srpna 2007 v 8:08 | Story-teller |  Trilema
Sirius se probudil brzy. James, Remus a Petr ještě spali a tak se rozhodl, že půjde na snídani dřív, než se probudí. Rychle se oblékl a vyběhl z nebelvírské věže. Velká síň byla poloprázdná, ale během té doby, co jedl se pomalu zaplňovala. Pak si u vchodu všiml svých přátel a rychle vyklidil stůl. Naneštěstí hnedle ve vstupní síni narazil na bratra.

"Tomu tedy říkám 'dva v jednom'," zašklebil se na něj Regulus. "Gratuluju!"
"Co to plácáš?" vyjel na něj Sirius, který na něj po ránu měl ještě menší náladu než obvykle.
"Připravit se o kámoše a holku během jednoho víkendu... to tady ve škole asi bude rekord..." poznamenal Regulus a zlomyslně se usmál.
"Holku? Jak to myslíš?!"
"Ta mudlovská šmejdka, Evansová," protáhl Regulus líně a nahlas, až se několik lidí ohlédlo, "chodí se Snapem."
Sirius se nezmohl na půl slova, jen na bratra vyjeveně zíral. Regulus pozvedl obočí a otočil se k odchodu. Sirius ho ale popadl za límec a přitáhl ho k sobě. "Cože dělá?!"
"Ch-o-d-í s-e S-n-a-p-e-m!" vyhláskoval hlasitě Regulus. "Anebo se s ním aspoň líbá..."
Po těch slovech se mu vytrhl a rychle zamířil na snídani.
* * *

Sirius se pomalu odploužil do nebelvírské věže pro učebnice, aby nezmeškal první hodinu přeměňování. Ačkoli byl ve třídě ještě dlouho před začátkem vyučování, nemohl se zbavit myšlenek na Jamese. Jak se mu, u Merlina, bude moct podívat do očí? Vždyť to on vytrhl Lily z Jamesovy náruče a vehnal ji do té Srabusovy...
Těsně před zvoněním dorazili do třídy i jeho tři přátelé. James se na Siriuse ani nepodíval, přesto se zhroutil do lavice vedle něj. Sirius nevěděl, co má říct, ale James vypadal tak rozhozeně, že radši mlčel. A pak, sotva zazvonilo, se dveře třídy rozlétly a dovnitř vběhla udýchaná Lily. Vrhla provinilý pohled na Jamese a usadila se do lavice vedle své kamarádky Alice.
"Tak, výborně. Když tu máme už i slečnu Evansovou, mohli bychom zahájit hodinu," vrhla na ni profesorka McGonagallová nepříjemný pohled. "Upravte se, slečno," poznamenala tiše, ale přesto to několik dlaších studentů zaslechlo a pobaveně se ušklíblo. Ne tak James. Ten sebou trhl a srdceryvně si povzdechl.
* * *

"Já ho nenávidím!" zvolal James, jakmile zazvonilo. "Pomůžeš mi pro něj něco vymyslet, viď Tichošlápku?!"
Sirius se k Jamesovi překvapeně otočil. "Jo, jasně," vykoktal.
James se ho ani neptal, jak ví koho myslí a Sirius byl na oplátku rád, že se s ním James baví a nechce ho přizabít, takže si raději nechal pro sebe, že strůjcem veškerého jeho neštěstí je vlastně on.
Remus s Petrem si vyměnili pohledy a následovali oba kamarády do další hodiny.
* * *

K velkému Lilyině neštěstí věděl do večera prakticky celý hrad o jejím románku se Snapem a téměř celý Nebelvír ji za paktování se s "nepřítelem" nenáviděl. Co však bylo nejhorší, po chodbách kolovaly nejrůznější drby o tom, co si Lily a James navzájem provedli, kdo dal komu košem, kdo dal komu co do pití a konečně co musel dát Severus Snape, nepříliš oblíbený zmijozelský student, do pití Lily, oslnivě krásné dívce a do té doby nejoblíbenější osobě ve škole. Do konce týdne už nikdo nepochyboval o tom, že Lily měla rande s Regulusem Blackem a přistihli Jamese ve chvíli, kdy měl on rande s Bellatrix Blackovou, načež Snape využívající příležitosti podstrčil Lily matoucí lektvar. Zatímco oba Blackovi po každém z trousičů této zprávy s chutí vyslali nějakou tu kletbu, Lily nezbylo po několika neúspěšných pokusech o její vyvrácení nic jiného než ji ignorovat a James ani na její zaznamenání neměl čas. V době, kdy byl vídáván s Lily se k němu žádná z dívek neodvážila přiblížit na dva metry, ale teď, když v něm spatřovaly volnou partii měl co dělat, aby se jimi prodral tam, kam potřeboval.
Po necelých třech týdnech se naštěstí situace poněkud zklidnila. Přesto jednoho večera, když odcházela z knihovny, zaslechla Lily rozčílený Jamesův hlas: "Kolikrát ti mám říkat, abys mě nechala na pokoji, Evansová?!!"
Prudce se otočila. A opravdu. Před Jamsem stála plavovlasá dívka z šestého ročníku Mrzimoru, její sestra, a právě jí z tváře mizel nasládlý úsměv. James se k ní otočil zády a rychlým krokem vyrazil k Lily. Když si jí všiml, na okamžik se zarazil, ale pak pokračoval dál, jakoby tam ani nebyla. Lily zamířila k sestře.
"Petunie! Nemůžeš ho nechat na pokoji?! Myslím, že už v létě ti dal dost jasně najevo, že o tebe nemá zájem! Tak se, sakra, přestaň kolem Jamese ochomýtat!"
"Ty mi tak můžeš, Lily! Pustil tě k vodě, tak proč by -"
"Buď už zticha, prosím tě!"
"Expelliarmus!" zaječela Petunie a prudce mávla hůlkou, takže Lily odletěla k nejbližší stěně a pomalu po ní sklouzla dolů.
"Slečno Evansová!" vykřikla profesorka Prýtová, která právě procházela kolem. "Co to proboha děláte?! Okamžitě do ředitelny! A vy, Longbottome, zavolejte madame Pomfreyovou!"
* * *

Když se Lily probrala, slunce už vystoupal vysoko na oblohu. U jejího lůžka seděl Remus, jenž měl zřejmě volnou hodinu.
"Co se stalo?" zasténala Lily. Hlava jí třeštila, jako by ji po ní troll přetáhl palicí a nemohla si vzpomenout, proč je vlastně na ošetřovně.
"Petunie..." odpověděl Remus. "Brumbál říkal, že to je letos už po třicáté, co někoho napadla tak, že musel na ošetřovnu. Taky řekl, že na vyloučení je to víc, než dost."
"Vyloučení?" zasténala Lily. Vzpomínky se pomalu vracely. "Takže já můžu za vyloučení své sestry ze školy..."
"Jak to myslíš? Nenutila jsi ji přece, aby tě napadla."
"Bylo to kvůli Jamesovi. Ona ho zase otravovala, tak jako o prázdninách a -" zarazila se a pohlédla na Remusovu tvář v níž se zračila nesmírná zvědavost a překvapení. "No... on byl skoro celé léto u nás. Tedy ne u nás doma, ale ve městě. Každý den stál před domem a snažil se mě sbalit. A Petunie za ním pořád chodila, že ona by chtěla, když já ne, jenže James ji vždycky poslal do háje... a teď... řekla jsem jí, ať ho nechá být, ona vytáhla hůlku a pak jsem se probudila tady... Ona by to neudělala, kdybych se s Jamesem..."
"No, jestli ti to pomůže, tak Brumbál ještě řekl, že se promenovala nahá po společenské místnosti..."
"Petunie?!" vydechla šokovaně Lily. Remus zachmuřeně přikývl a pravil: "Když už jsme u toho... ty a James..."
"Remusi, já... já ho miluju, jenže se mu bojím podívat do očí, po tom... a navíc, teď je tu Severus. Já vím, že ho nemáte příliš v lásce, ale on je milej, hodnej... chápe mě. Ano, Remusi, mám ho ráda," povzdechla si Lily.
"Abych to upřesnil... já ho nemám příliš v lásce. James a Sirius ho nenávidí," poznamenal Remus. "A co je mezi tebou Siriusem?"
"To má být výslech?" zeptala se Lily hořce, ale Remus zavrtěl hlavou: "Jen v tom chci mít jasno. James se z tohohle rozhovoru nedozví ni slovo."
"OK. Se Siriusem je to asi tak... mám ho ráda, jo. Víc než jenom kámoše, ale to... ten polibek byla chyba. Obrovská chyba..."
"Víš, co mi řekl James? Že to měl vědět od začátku, že ti nebude stačit. Že sis vždycky myslela, že je idiot a že jsi se ho nechtěla dotknout, tak -"
"To ne! To si vážně myslí?!" vyhrkla dívka překvapeně a bolestně zavřela oči. "Co jsem to udělala?!"
"To nic, Lily. To se spraví. Řekl bych, že jenom potřebujete pauzu... vlastně ji už máte. Nerozešli jste se přece, ne?"
Lily zavrtěla hlavou a zaplavil ji záchvat bolesti. Do očí se jí vlily slzy. Madam Pomreyová, která už nějakou dobu neklidně podupávala nedaleko se k ní okamžitě přiřítila a nevraživě vyhnala Remuse ven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo doufáte, že nakonec získá Lily?

Sirius
Remus
James
Severus
Petr
Regulus

Komentáře

1 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 16. srpna 2007 v 9:38 | Reagovat

Když jsem tak četla ten odstavec s pomluvama, tak jsem přemýšlela jak asi reagovala Bellatrix a Severus?? Ale asi je to jedno...páč jinak by to tam bylo... (já ti do toho nechci kecat, promiň)))

:*)

2 Story-teller Story-teller | 16. srpna 2007 v 10:30 | Reagovat

Je fakt, že Sevieho tam nerozebírám, ale o Bellatrix se tam píše. "Oba Blackovi" je míněno ona a Regulus - o Siriusovi tam nepadlo ani slovo, jestli jsi při tom myslela na něj ;*)

3 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 17. srpna 2007 v 18:33 | Reagovat

tak to pak jo... ono se to plete, trošičku, malinko, no fáákt...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama