Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

VI. Výšky a hloubky

17. srpna 2007 v 22:34 | Story-teller |  Trilema
Dalšího dne ráno naznala madam Pomfreyová, že Lily je schopna zúčastňovat se vyučování a propustila ji z ošetřovny. Ačkoli měla Lily hlad, její první kroky nemířily do jídelny. Musela na návštěvu k řediteli. Severus, který k ní přiběhl hned poté, co se mu podařilo vyhrabat se z postele a obléct si správné kusy oblečení na správná místa, ji samozřejmě doprovázel. Zastavili se před chrličem označujícím vchod do Brumbálovy pracovny a zaraženě se po sobě koukli. Co teď?

"Co tu chcete, milánkové?" zaskřípěl chrlič.
"Já jdu k panu řediteli," odpověděla opatrně Lily, "vzkázal mi, že mám přijít."
Chrlič se odmlčel a asi minutu se ani nepohnul. Pak se stěna vedle něj rozestoupila a odhalila pohled na točité jezdící schodiště. Severus na Lily povzbudivě kývl a dívka vstoupila na schody, po nichž vyjela až ke dveřím, jež se otevřely dříve, než stačila zaklepat.
"Posaďte se, slečno Evansová," vyzval ji ředitel a usmál se. Lily se nejistě posadila. Nikdy neměla žádné problémy. Neporušovala školní řád, psala úkoly, zkoušky skládala když ne na 'vynikající', tak nejhůře 'nad očekávání'. A teď si ji pozval ředitel.
"Důvod, proč jsem vás sem pozval, je vyloučení vaší sestry ze studia Bradavické školy čar a kouzel. Nevím, kolik se toho k vám doneslo, slečno Evansová, ale Petunie napadla několik lidí - dle všeho jí k tomu nezavdali žádnou větší příčinu - a chodila ve společenské -"
"Ano, to já vím. Remus mi to říkal," skočila mu dívka do řeči, začervenala se a sklopila pohled.
"Dobrá. Takže asi víte i o tom vyloučení. Vaše sestra odjíždí zítra zpět do Londýna, kde si ji mají vyzvednout vaši rodiče. Pokud byste s ní tedy ještě chtěla mluvit... dnes máte pravděpodobně poslední příležitost. A teď," odmlčel se, "bych rád slyšel i vaši verzi toho, co se předevčírem událo. Petunie totiž tvrdí, že jste ji urazila a vytáhla hůlku jako první. Což poněkud vyvrací fakt, že jste měla hůlku u sebe, když madam Pomfreyová dorazila."
Lily zrudla o nějaké ty dva tři stupínky víc. "My... jsme se trochu pohádaly, kvůli jednomu klukovi," začala váhavě.
"James Potter, ano to vím. Je toho plná škola," pravil Brumbál a oči mu pobaveně zajiskřily.
"No ano... Řekla jsem jí, ať ho nechá na pokoji, když jí už několikrát jasně naznačil, že s ním nechce nic mít a ona mi řekla, ať se do toho nepletu, když... když to mezi námi skončilo... Tak jsem ji poprosila, aby už byla zticha a ona vytáhla hůlku... Přísahám, pane řediteli, že jsem neřekla jedinou věc, která by ji mohla urazit. Pouze jsem jí opakovala zjevnou pravdu, o níž ví a pouze se snaží předstírat, že tomu tak není."
"Děkuji..." odmlčel se znovu ředitel. "To asi bude všechno, můžete jít," dodal pak.
Lily se zvedla a šla ke dveřím, pak se ale zastavila a otočila se zpět. "Pane řediteli?"
"Ano?"
"Je opravdu nutné, aby..."
"Abych ji vyloučil? Ano, obávám se, že to je nutné. To co se stalo ve společenské místnosti je dostačující důvod k vyloučení."
* * *

"Co ti chtěl?" zeptal se Severus jakmile se znovu octla na chodbě.
"Jenom se ptal, jak se stalo to s Petunií... bylo to docela nepříjemné, vysvětlovat to učiteli..." odpověděla Lily. "Tolik mě mrzí, že dělala takové hlouposti a teď ji vyloučí..."
"Ty za to nemůžeš, tak si s tím nelam hlavu," pohladil ji Severus láskyplně po tváři a v další chvíli už se líbali. Jenže zpoza rohu se vynořila obávaná Tři Bé - Regulus, Narcisa a Bellatrix Blackovi.
"Oh, Merline!" zvolala znechuceně plavovlasá Narcisa. Na Bellině tváři se zračil výraz vrcholného opovržení a Regulus se pohrdavě ušklíbl.
Severus si okamžitě stoupl před Lily a vrhl na ně zamračený pohled.
"To vážně nechápu... Jak hluboko jsi klesl, že se taháš s takovou špinavou mudlovskou šmejdkou, Snape," pravila Bellatrix a zatvářila se, jakoby byla královna a Severus u ní právě dostal audienci.
"Nenavážej se do ní, Blacková," odpověděl Severus měkce. Lily otevřela ústa.
"Ty chceš taky něco říct?" vyjela na ni Bellatrix a věnovala jí obzvlášť promyšlený pohled, říkající: špíno.
Lily polkla, líbezně se usmála a pravila: "Chápu, že ti chybí Rodolphus, Bellatrix, ale buď tak laskavá, a nech jiné lidi dýchat."
"Jak se- jak se opovažuješ!" vykřikla Narcisa a rozzlobeně si vyměnila pohled se svou starší sestrou.
"Buď ráda, Potterová, že už dostudoval, protože, kdyby tu byl a slyšel tě, tak by sis přála, aby ses nenarodila!!" vykřikla Bellatrix a otočila se k odchodu. Její sestra a bratranec se k ní připojili.
"Jmenuje se Evansová!" zavolal na ni Severus rozzuřeně.
"Stejně je to mudlovská šmejdka a klesl jsi dóst hluboko!" ozval se na oplátku Regulusův hlas.
"Nevšímej si jich, 'čistá krev' není všechno," pronesl Severus a usmál se na dívku.
"To bych řekl," vyšel zpoza toho stejného rohu James Potter a za ním jeho tři přátelé. Lily si je zlostně přeměřila pohledem. Tohle zjevení nevěstilo nic dobrého.
"Zaslechl jsme něco o Potterové... což znamená, že nevidím důvod, proč chodíš zrovna s ním... napadá mě, jestli tušíš, jak hluboko jsi klesla, že se taháš se Srabusem," pokračoval James.
"Vy jste si to snad secvičili!" zaječela Lily. "A jestli okamžitě nevypadnete tak- "
"Tak co?" ozval se Sirius a pobaveně po ní blýskl očima.
"Jste fakt... fakt pitomí," vyhrkla Lily a do očí se jí vlily slzy.
"Taky bych brečel, kdybych se líbal s něčím takovým," prohlásil James a hůlkou ukázal na Severuse. "Do střehu, Srábku."
Severus okamžitě vytáhl hůlku, ale to už ji měl vytaženou i Sirius. Petr se začal pohihňávat a Remus, který do té doby vše jen zachmuřeně sledoval se prudce narovnal připraven zasáhnout, kdyby k něčemu došlo. Jenže k ničemu dojít nemělo. Lily z očí sršely blesky hněvu, když se postavila mezi ně.
"Tak dost! Jestli někdo z vás něco udělá, tak dostane školní trest! Ne, nedostane, protože vám by to bylo jedno. Ale prokleju ho a to tak, že bude litovat, že mě vůbec kdy potkal!! Dejte ty hůlky pryč, vy dva!" zaječela. James a Sirius si vyměnili pohledy, zda to stojí za to riziko a pak se rozhodli, že asi ne.
"Fajn. A teď ty, Severusi," řekla Lily. "Vypadněte," otočila se zpět ke čtveřici a po Siriusovi vrhla obzvlášť ošklivý pohled. Zatímco se trousili pryč, přemýšlela, jak se jí mohlo podařit přimět Jamese a Siriuse, aby něco Severusovi neprovedli. Jediné možné vysvětlení bylo, že o ni opravdu mají zájem.
Tak pojď," vyzval ji Severuse tiše a společně vykročili na snídani.
* * *
Sotva vstoupili do společenské místnosti, James se vrhl do křesla a schoval hlavu do dlaní. Sirius s Remusem si sedli k němu a snažili se nedívat se po sobě, zatímco Petr se vydal k nástěnce u níž se kupila hromada lidí.
"Ona to s ním snad myslí vážně..." zasténal James.
"Ale ne... vždyť je to Srabus!" oponoval mu Sirius.
"Vždyť jste se nerozešli... jenom máte... pauzu," zopakoval Remus to, co včera říkal Lily.
"No... snad jo," přikývl pochybovačně James, ale tvář se mu nepatrně rozjasnila.
"Nesu skvělou novinu!" zahlaholil Petr vrátivší se od nástěnky. "Poslední sobotu před Vánocema se jde do Prasinek!"
"Paráda!" zvolal Sirius a poplácal Petra po rameni. "Takhle se mi líbíš, když nosíš dobrý zprávy!"
James se usmál: "A do té doby máme ještě... dva úplňky."
"Paráda," zahučel Remus napůl otráveně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo doufáte, že nakonec získá Lily?

Sirius
Remus
James
Severus
Petr
Regulus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama