Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

Prosinec 2007

Kapitola 2.

28. prosince 2007 v 11:15 | Story-teller |  Osudové kvítí
Omlouvám se všem, kteří museli tak dlouho čekat na další díl. A mám pro vás skvělou zprávu: je tady!
Čím víc se snažím, aby se to originálu podobalo a zároveň se od něj lišilo, tím víc mi to dá práce, zabere času a tím víc se mi do toho nechce, i když se vlastně těším na další díl také těším...
Dnes jsem do sebe konečně kopla dva panáky odhodlání a pustila se do dokončení kapitoly - doufám, že nebudete zklamaní, není zas tak úžasná, jako byla kapitola první... tohle děvče je poněkud normálnější.
Ale... přestan use vykecávat a nechám hodnocení na vás.

Prolog

25. prosince 2007 v 9:39 | Story-teller |  Písečná bouře
V anglosaských zemích bývá zvykem, že dárečky bývají ráno, na Boží hod. Tato povídka tedy, narozdíl od té včerejší, dárkem je.
Vím, zase začínám novou povídku a přitom jich mám tolik rozepsaných. Jenže mě pořád napadají scény, události, témata, která se do těch, které čtete nehodí. Tudíž musím začít psát další - už jen proto, abych ten nápad nezapomněla. A když už začnu, tak vám to přece musím dát přečíst, ne? Pro vás to píšu...
Snad mi tedy odpustíte nový začátek (ještě nás v nejbližší době jeden čeká) a pustíte se do krátkého počtení...

Nejkrásnější dárek k Vánocům

24. prosince 2007 v 19:11 | Story-teller |  Stendeloun
Na Šťedrý večer se dostávají dárky. Tohle tak docela dárek není, protože já bych to jako dárek dostat nechtěla. Tato Vánoční stendelounka je totiž taková... hořko-sladká, jako ostatně zatím všechny mé stendelounky. A na Vánoce mají být lidé šťastní a veselí.
Nicméně je na vás, jestli si to přečtete teď, jindy nebo nikdy.

Krásné Vánoce, pěkné dárky a nádherný večer!

XII. Hosté na zápas i cestu

23. prosince 2007 v 0:00 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Poslední předvánoční díl Nového světa je tady. A je (nečekaně) předvánoční. Doufám, že vás příliš nerozhodí, že teď Rachel nechám trochu vydechnout a protáhnu si prsty u dalších povídek. A taky se připravte, že se tempo zase zpomalí... sliby se mají plnit, tak je plním, ale potřebuju taky trochu oddechu a času k jiným činnostem.

Ale dost už bylo mého plkání. Čtěte, chete-li.

Bonus: Konec pohádky

21. prosince 2007 v 8:31 | Story-teller |  Trilema
Vzpomínáte, jak jsem řekla, že pohádka ještě neskončila? Tak teď už končí. Udělala jsem to kvůli velmi zajímavým výsledkům ankety... v době, kdy jsem tohle psala, vypadala trochu jinak než na obrázku a jinak, než vypdá dnes. Jestli chcete, podívejte se.
Každopádně... na popud této ankety jsem vytvořila alternativní konec Trilematu. Když se na to tak koukám, proměnilo se to spíš v komickou frašku, než regulérní příběh, tak to berte s rezervou. Doufám, že se u toho taky zasmějete, ačkoli se říká, že nejvíc se stejně pobaví autor... uvidíme.

A další věc, ketrou vám toužím sdělit, pokud chcete vidět další obrázky k téhle povídce, tak se koukněte do galerie. Dodělala jsem je až p okapitolác, takže jste je nejspíš neviděli. Některé z nich jsou lepší než obrázek u téhle, poslední, kapitoly...

Hm, takže to už je asi vše...

Snad jen definitivní rozloučení s Trilematem. Pápá, ať nad tebou... čtenáři bdí! *angel blink*

XI. Předvečer Všech svatých

20. prosince 2007 v 22:33 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Blížíme se do finále předvánočního... sprintu/maratonu/hyperrychlostního letu/čehokoli chcete, ne však příběhu! Rachel pomalu začíná propadat malomyslnnosti... inu typická slavnostní nálada. Let's enjoy it! (A taky: Let's celebrating!)

X. Školní trest se Severem

19. prosince 2007 v 6:32 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Ahoj! V dnešním díle vás čeká zjištění, že nic není tak černé, jak se zdá, ani temné srdce profesora lektvarů. Ano, Sevie nám měkne. *angel smile* Je to ale jen kvůli tomu, že je přece správný kolejní a stará se o blaho (některých) svých žáků. A dál iž vám nic neřeknu, protože bych vám mohla říct už všechno. Užijte si čtení a napiště, jaké na vás zanechalo následky. *big smile*iv. Rituál

18. prosince 2007 v 6:59 | Story-teller |  Časy budoucí...
Chce to změnu. Takže doufám, že si ještě na Meropu pamatujete... Tenhle příběh už mi tu nějakou dobu leží a tak jsem si řekla, že bych ho sem mohla vsunout, abyste přišli na jiné myšlenky.
Let's go reading! Enjoy it!


IX. Prosba a let

17. prosince 2007 v 18:13 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Jak jsem řekla, tak i udělám... další dílko týkající se dívenky z Earl's Courtu. Udělalo vám radost? (Prosím, prosím, že ano?)
Taky jsem říkala, že se bude mít i hůř... tak tohle je jedno z nich. Ale taky je to jedno z líp. *smile*
PS: zkuste si, prosím, tipnout, co se Rachel přihodí o Vánočních prázdninách - já vím, pro ni jsou ještě daleko, ale...

VIII. Vychování? Nikoli!

16. prosince 2007 v 20:31 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Milí čtenáři... doufám, že máte Rachel stejně rádi jako já a rádi o ní čtete. V následujích dnech se totiž bude psát hlavně o ní. Je to kvůli tomu, že jsem řekla, že do Vánoc napíšu Rachel do Vánoc... a ještě pár kapitolek chybí. Takže se těšte (pokud ji máte rádi) a užijte si to! A nezabíjejte mě. Já vím, že to ve škole nemá vůbec jednoduchý. A ono bude i hůř, ale... no za a, kdžy mě zabijete, tak se už nic nedozvíte a za b, ono bude taky i líp...
(PS: komenty vždycky potěší... *angel smile*)

VII. Bezcharakterní peroxosimulant

16. prosince 2007 v 1:06 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Doufám, že se vám tenhle dílek Rachelina příběhu bude líbit...
Její vztah se spolužáky není zrovna harmonický, ale to už asi víte... takže hurá do čtení a zanechte mi tu zase nějaké ty komentáře, děkuju.


Řeťezový článek

14. prosince 2007 v 15:52 | Story-teller |  ze zákulisí
Řetězáky obecně moc ráda nemám. Ty mailové jsem už i přestala posílat. Přesto jsem se rozhodla, že sem tenhle řeťezák od Véronique hodím. Nevím proč... ale prostě jsem to udělala. Občas se stane, že člověk udělá i něco, co nemá rád. Popravdě, tyhlety webový mi přijdou převážně neškodný, v porovnání s mailovejma - který vyloženě... nemám ráda.

Roalien a Caoli

13. prosince 2007 v 21:27 | Story-teller |  Drabbles
Konečně jsem napsala drabble na velice široké téma od Kačky. A věřte, že to nebylo jednoduché - psala jsem jej na třikrát a až potřetí se mi zdálo dost dobré k uveřejnění. Neříkám, že to je dobré, ale vyhodnotila jsem ho jako to nejlepší, co jsem se na toto téma pokusila stvořit. Doufám, že nemáte nic proti elfům... k fantasy příběhu, který se nemůže příliš rozvinout (njn, drabbley jsou krátké) se mi hodili nejvíc. A bardi snad taky nevadí. Nemůžou být všichni vysnění princové harničáři. Hm. Tak už jsem vám řekla, o čem to bude, tak si to snad i můžete přečíst, ne? *angel smile*

PS: Ta jména se mi líbí, možná se s těma dvěma ještě potkáte.

XI. - Vyřešeno

10. prosince 2007 v 15:44 | Story-teller |  Trilema
Ach ano... poslední díl první povídky zde, na tomto podivně tvarovaném místě. Poslední... jaká melancholie... leč, pohádka ještě nekončí!
Vpravo hledě zříte naktu o konci tohoto díla... však jiná byla, když jsem poslední díl vytvořila. Ne příliš, ovšem trochu přeci. Nevadí. jak rcela jsem prve, pohádka stále ještě nekončí, neplačte tedy děti, nad výsledkem. Ještě není vše ztraceno. Ach ano, není...
Nyní však dosti otálení, čtěte!

VI. Náhodná setkání

5. prosince 2007 v 21:33 | Story-teller |  Nový svět - rok PRVNÍ
Dnes je Mikuláš. To ale nemá nic společného s tím, že si ode dneška můžete přečíst novou kapitolu o Rachel... No dobře, má to s tím něco společného. Datum.
Nicméně doufám, že vás neodnesl anděl a vy si budete moci (a chtít) kapitolu přečíst. A až dočtete, zanechte, prosím, zase vzkaz. Kuju.