Příběh, který není vyprávěn je špatným příběhem...

L'Histoire

1. ledna 2008 v 20:28 | Story-teller |  Ve vzpomínkách časů lapená
Na Nový rok, nová povídka...
Přiznávám se dobrovolně, bez mučení. Ale taky slibuju, že na nějaký ten pátek bude poslední (nová).
To, co si máte možnost přečíst dnes je spíš takový... úvod. Prostě s dějem povídky vlastní to nemá skoro nic společného. Jen abyste věděli, o čem možná někdy bude řeč.
Krásný nový rok a mnoho úspěchů a magie v něm!
Příjemné čtení!
PS: Tento text nevyužívejte, pokud chodíte do nějaké kouzelnické školy. Je to naprostá fikce. Jediné, co to má společného s Harrym Potterem jsou Krásnohůlky, Bradavice a Francie. Opravdu nevím, jak se to, o čem zde píšu, odehrálo ve skutečnosti.


Lyon, 1125.
Madame Marguerite de Pisnellit, ze staré kouzelnické rodiny Murorrentů, a panu Thierrimu de Pisnellit, dědici bohatého kouzelnického rodu, se 13.června narodila dcera Aurore. Ve svých jedenácti letech nastoupila na jedinou kouzelnickou školu tehdejšího světa, Bradavickou školu čar a kouzel. Studium v cizím jazyce nebylo příliš snadné a proto zpočátku uvažovala o tom, že školu opustí. V šestém ročníku se začala intenzivně zajímat o to, zda by nebylo možné založit školu i v rodné Francii.
Po ukončení studia a definitivním návratu do vlasti se rozhodla, že doposud neexistující školu zbuduje. Zpočátku její nápad nenašel širší podporu a ani její rodiče (ačkoli s nápadem souhlasili) nebyli ochotni do výstavby školy investovat.

Paříž, 1146. Slečna Aurore de Pisnellit se provdala za pana Jeana-Luca d'Éminence, jenž se též uvolil její náročný projekt financovat.

Alpy - nedaleko Sisteronu, 1147. Manželům d'Éminenceovým se narodil syn Robert. Zahájena výstavba paláce, v němž by měla být zřízena škola.

Alpy - nedaleko Sisteronu, 1156. Po několikerých neúspěších jsou finanční zdroje pana d'Éminence téměř vyčerpány. Z tohoto důvodu je výstavba, k velké nelibosti obou manželů, pozastavena jen několik měsíců před plánovaným dokončením.

Bradavice, 1158. Robert d'Éminence nastupuje do prvního ročníku. Stejně jako jeho matka i otec studuje v Havraspáru.

Lyon, 1161. Manželé de Pisnellitovi umírají rukou černokněžníka Eugèna Garçona. Veškerý jejich majetek připadá jejich dceři, stavba pokračuje. Manželé d'Éminence shánějí po Francii schopné kouzelníky, aby se na jejich škole stali učiteli.

Alpy - nedaleko Sisteronu, 1163. V březnu konečně dostavěn palác. V červenci slavnostně otevřena Krásnohůlská akademie kouzel a 1.září zahájen první školní rok. Z důvodu obrovského zájmu francouzských kouzelníků otevřeny i vyšší ročníky, mnoho studentů tedy přestoupilo z Bradavic (mezi nimi i Robert d'Éminence). Madame Aurore d'Éminence se stala historicky první ředitelkou Akademie.
Krásnohůlky, duben 1178. Jean-Luce d'Éminence, profesor přeměňování, tragicky zahynul za neznámých okolností. Madame d'Éminence abdikuje na post ředitelky a odebírá se do ústraní. Ředitelem se stává její syn.

Krásnohůlky, říjen 1179. Robert d'Éminence se oženil s mladinkou Denise Beautempovou. Madame d'Éminence st. se na synovu žádost stává jeho poradkyní.

Krásnohůlky, 1183. Manželům d'Éminence se narodil syn Jean-Jacques, madame Aurore d'Éminence umírá (26. listopadu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 1. ledna 2008 v 23:17 | Reagovat

žán-žak?? klasiko, ale stejně to jméno miluju!!!

To mi to zas připomělo, měla bych s tím hnout... mno nic..

Jinak dobrý!!

A nemohla umřít 25. listopadu??... Já nic!!!

2 Story-teller Story-teller | 2. ledna 2008 v 0:40 | Reagovat

Právě proto, že se je to klasika. Jmenuje se tak kde-kdo, tak proč ne tadyhleten, ne? ;)

Ne, nemohla. Vrahoune. A jinak se teda upřímně divím, že bys chtěla, aby někdo umřel na... ten den. Ale já taky nic. :")

3 Sunmoon Sunmoon | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 2:08 | Reagovat

nejsem vrahoun, tak jako tak umřela...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama